Podróże i praca w Holandii- czy da się to pogodzić?

Podróże i praca w Holandii- czy da się to pogodzić?

19września2017

Polaków ogarnął prawdziwy szał podróżowania. Wielu z nas wydaje zarobione przez siebie pieniądze właśnie na zwiedzanie kolejnych krajów i miast. Jednak ten rodzaj rozrywki nie należy do najtańszych. A może pogodzić radość podróżowania z… pracą?

Nie wszyscy lubią palmy

 Choć nadal całkiem sporo osób wybiera upalne wczasy w egzotycznych krajach, polegające głównie na spędzaniu czasu na plaży lub wśród morskich fal, trendy obecnie nieco się zmieniają. Młodsze pokolenie zdecydowanie woli wypoczynek aktywny. Na leniwych urlopach w podzwrotnikowej temperaturze i w ekskluzywnych hotelach z basenami, po prostu się nudzą. Młodzi najczęściej wybierają miasta, w których da się coś zwiedzić. Stąd ogromnym zainteresowaniem od dłuższego czasu cieszy się zachodnia Europa. Francja, Niemcy, Skandynawia, kraje Beneluksu – wszystkie te państwa mają w swojej ofercie wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Oczywiście, największym powodzeniem cieszy się zwiedzanie miast. Metropolie europejskie mają wiele do zaoferowania: mnogość zabytków, muzea, modne lokale i dyskoteki. Spędzanie czasu w mieście to nowy sposób na udane wakacje: nie tylko odpoczywasz po całym roku monotonnego życia, ale również poznajesz nowy zakątek świata i kulturę zamieszkującego go społeczeństwa.

 

Holandia – idealny cel na wakacyjną podróż

 

Holandia zaczęła cieszyć się sporym powodzeniem wśród turystów z Polski od czasu, kiedy większość lokalnych tanich linii lotniczych uruchomiła regularne loty do największych jej miejscowości. Dosłownie za grosze można więc zwiedzić Amsterdam czy Hagę. Warto pamiętać, że Holandia jest także świetną bazą wypadową do Belgii (gdzie czeka na nas zarówno Antwerpia, jak i Bruksela), Niemiec oraz Francji (w jeden dzień pociągiem można spokojnie dojechać do Paryża). Wakacje w kraju tulipanów, miliona wiatraków i słynnych ciasteczek z karmelem, którymi zagryza się kawę lub herbatę, to doskonały sposób na odreagowanie codziennego stresu. Do tego Holendrzy są niezwykle sympatycznym narodem, a język jest wyjątkowo łatwy dla tych, który znają już niemiecki. Jednak bez jego znajomości też można sobie poradzić – wszędzie da się łatwo dogadać po angielsku. Holandia jest małym krajem i bez problemu można szybko zwiedzić ją całą. W Amsterdamie szczególnie interesujące jest interaktywne muzeum Van Gogha – zobaczymy tam nie tylko obrazy wielkiego mistrza, ale również poświęcone mu filmy oraz jego bogatą korespondencję. W Holandii będziemy mieli także sporo okazji, by pojeździć rowerem: to podstawowy środek lokomocji w tym kraju; zdecydowanie najszybciej dotrze się nim do celu.

 

Praca w Holandii? Dobry pomysł na podreperowanie budżetu

Polecane wideo

 

Agencje pracy w Holandii od dawna cieszą się dużym powodzeniem. Nic dziwnego – ten mały kraj dobrze jest zwiedzać przy okazji pracy. Kuszą ku temu wyjątkowo dobre zarobki: niejedna agencja pracy w Holandii korzysta więc z dostępności i zapału Polaków. Oferty zatrudnienia są niezwykle zróżnicowane: warto zwrócić uwagę na to, w jakiej branży specjalizuje się dana agencja pracy. Holandia jest bezpiecznym oraz znanym z ogromnej tolerancji krajem, jednak przed udaniem się tam w celach zarobkowych, warto dokładnie sprawdzić wiarygodność naszego pośrednika. Z pewnością każdy słyszał opowieści o oszustwach, czy problemach, jakie potrafią stworzyć zatrudnionym agencje pracy. Holandia nie jest tutaj wyjątkiem. Dlatego warto dokładnie sprawdzić firmę w Internecie lub skorzystać z oferty jednej ze znanych agencji pracy w Holandii (na przykład Jobxion). Szukanie punktu zaczepienia przez kolegów kuzyna lub osoby prywatne nie jest, mimo wszystko, najrozsądniejszym pomysłem. Znane agencje pracy w Holandii, czyli te, które mają już ustaloną renomę, cieszą się dużo lepszymi opiniami oraz gwarantują profesjonalizm w pośredniczeniu między pracownikiem, a zewnętrzną firmą.

 

Jak zarabiać w Holandii?

 

Holandia oferuje mnogość rodzajów pracy do wykonywania dla czasowych bądź stałych pracowników. Wiele osób szukających pracy sezonowej wybiera Holandię w czasie sadzenia tulipanów. Jednak to nie jest jedyna opcja, jaką możemy rozważać w przypadku tego kraju. Często pojawiają się oferty dotyczące drobnych prac fizycznych, na przykład związanych ze stolarstwem lub hydrauliką. Holenderscy pracodawcy często szukają także elektryków. Z kolei kobiety najczęściej znajdują zatrudnienie przy okazji pomocy seniorom, opieki nad dziećmi lub jako kelnerki i kucharki. Doświadczona agencja pracy z Holandii powinna pomóc w doborze idealnej oferty do umiejętności i kompetencji zgłaszającego się pracownika. Warto przed wyjazdem dopilnować wszelkich formalności w kwestii podpisywanych umów i zapewnianego ubezpieczenia. Należy także ustalić miejsce pobytu jeszcze przed opuszczeniem Polski oraz pamiętać o wymianie walut – w Holandii od dawna obowiązuje euro. Pogoda w tym malutkim kraju bywa deszczowa i chłodna, dlatego warto zaopatrzyć się w nieprzemakalne buty, płaszcz przeciwdeszczowy i ciepłe ubrania. Oraz pamiętać o uśmiechu i gotowości do pracy – tubylcy z pewnością to docenią!

Zobacz również

Skomentuj