MAJORKA – PICASSO, CHOPIN I WODNE SZALEŃSTWO

MAJORKA – PICASSO, CHOPIN I WODNE SZALEŃSTWO

13lipca2016

Największa hiszpańska wyspa w archipelagu Balearów od lat jest jednym z ulubionych celów podróży dla turystów z całej Europy.

Polecane wideo

Nic dziwnego: zróżnicowana przyroda, zabytkowa architektura i rozwinięta infrastruktura, gotowa na przyjęcie tysięcy spragnionych wrażeń i odpoczynku przybyszów, zachęcają do podróży na Majorkę.

 

Wizytę na wyspie warto zacząć od stolicy Palma de Mallorca, gdzie znajduje się jedno z najbardziej obleganych lotnisk w Europie. Gotycka architektura, na czele z majestatyczną katedrą La Seu i dawną siedzibą królów Majorki – Palau de l’Almudaina – to fascynująca mieszanka wpływów arabskich i aragońskich. Bez wątpienia warto odwiedzić Muzeum Majorkijskie, pełne ciekawych zbiorów archeologicznych, i Muzeum Katedralne, w którym znajdują się obrazy szkoły majorkańskich prymitywistów.

 


Zmęczeni zwiedzaniem podróżnicy mogą miło spędzić czas na zakupach lub w jednej z licznych knajpek, podających charakterystyczne, gęste zupy z warzyw, owoce morza czy, podobny do paelli, „brudny ryż”. Palma de Mallorca słynie też z klubów, w których można bawić się do białego rana, jeśli więc marzycie o odrobinie szaleństwa – to miasto jest dla was.


17 kilometrów od stolicy znajduje się Valldemossa, szczególnie interesująca dla przybyszów z Polski: w tej niewielkiej miejscowości znajduje się klasztor kartuzów, w którym zatrzymali się niegdyś Fryderyk Chopin i George Sand. Do dzisiaj w stanowiącym część zespołu klasztornego pałacu znajduje się ekspozycja poświęcona wielkiemu polskiemu kompozytorowi, organizuje się też koncerty jego utworów. W miasteczku znajduje się również galeria, w której podziwiać można prace Pabla Picassa i Joana Miro.


Choć architektonicznych i muzealnych atrakcji jest na wyspie więcej, nie tylko one są powodem niezwykłej atrakcyjności Majorki: niezwykłym doświadczeniem może okazać się wycieczka do legendarnych Smoczych Jaskiń, w których, wedle średniowiecznej legendy, skrywa się pilnujący wielkich skarbów potwór. Jaskiń zresztą jest tu ponad dwieście, lecz zwiedzać je należy pod opieką przewodników. Samodzielnie można się natomiast wybrać na pieszą wędrówkę lub rowerową wyprawę po Salines de Llevant, gdzie rozległe jeziora otoczone są przez bujną, majorkańską roślinność.


Wreszcie, można na Majorce po prostu oddać się błogiemu plażowaniu, korzystając z leżaków, parasoli, nadmorskich barów, wypożyczalni sprzętu sportowego i wszystkiego, czego złakniona nadmorskich wrażeń dusza zapragnie. Dzieciaki szczególnie dobrze będą bawić się w parkach wodnych, których na wyspie dostatek: w Marineland i Aquacity zobaczyć można występy lwów morskich i delfinów, a także skorzystać z setek wodnych atrakcji: basenów, zjeżdżalni czy biczy wodnych.


Sportowcy również nie mogą narzekać na brak możliwości: popularne są tu zarówno nurkowanie, windsurfing i żeglarstwo, jak i golf czy jazda konna. W wielu miejscach na wyspie znajdują się kluby, w których można rozpocząć naukę tych dyscyplin od zera lub rozwinąć wcześniej zdobyte umiejętności.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Skomentuj