Ogród marzeń Liczący sobie 150 lat dworek znajduje się w 4-hekatrowym ogrodzie pełnym kwiatów (fot.: Marian Sadkowski)
Podlasie

Ogród marzeń

15grudnia2015

„Przyjedźcie, pokażę wam fajne miejsce” – Barbara i Adam Wróbel usłyszeli pewnego razu od kuzyna. Przyjechali i się zakochali. Tak mocno, że nie chcieli już wracać do miasta. To miejsce to była wioska Bubel Łukowiska, trzy kilometry na północ od Janowa Podlaskiego. Nie tylko tam zamieszkali, ale uruchomili też Dworek Łukowiska.

Stary drewniany dom wymagał co prawda remontu, lecz powietrze pachniało łąkami i ogrodem, a znad oddalonego o kilkaset metrów Bugu docierał ożywczy powiew.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Zdecydowali się od razu. Z czasem sprowadzili tu jeszcze ponadstusześćdziesięcioletni dwór z pięknie zachowanym gankiem. W pokojach poustawiali stare meble, zegary i wciąż działające patefony. Dzisiaj w Dworku Łukowiska może nocować nawet 50 osób.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

Polecane wideo

 

Pani Barbara karmi ich wypiekanym na miejscu chlebem, wyrabianymi przez siebie wędlinami, podaje domowe ogórki, miód z własnej pasieki. Po obiedzie zaprasza do ogrodu, który jest jej oczkiem w głowie. Sama sadziła kwiaty i dba, by kwitły przez prawie cały rok. Nawet teraz czerwienią się róże lub georginie. A co dopiero będzie wiosną, gdy rozkwitnie dwa i pół tysiąca tulipanów!

 

(fot.: Marian Sadkowski)


Dworek Łukowiska
Bubel Łukowiska 29, 21-505 Janów Podlaski
Dwójka ze śniadaniem 210 zł, obiad 40 zł
www.dworeklukowiska.pl

Zobacz również

Skomentuj