Przepustka do wolności Położenie Świetnokrzyskiej Chaty rzeczywiście jest pierwszorzędne (fot.: Marian Sadkowski)
Świetnokrzyska Chata

Przepustka do wolności

12listopada2015

Na parterze: duży salon, kuchnia, sypialnia z łożem małżeńskim i dwie przestronne łazienki. Na piętrze: cztery pokoje z łazienkami. Dookoła: spokojna okolica i panorama Gór Świętokrzyskich. Oto Świetnokrzyska Chata niedaleko Bodzentyna.

Świetnokrzyska Chata leży na końcu świata. Przynajmniej tego w Psarach. Jedzie się tutaj i jedzie – raz pod górę, raz stromo w dół i trzeba cały czas trzymać stopę na hamulcu. Nagle podróżny dociera do celu, wokół są już tylko drzewa, krzewy i świergot ptaków. Są też widoki – na Świętą Katarzynę, Łysicę oraz Bodzentyn z jasną bryłą XV-wiecznego gotyckiego kościoła.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Ten pensjonat to spełnienie marzeń Doroty i Pawła o własnym kawałku ziemi z dala od cywilizacji. Ich ucieczka od korporacji do niezależności. Wszystko tu jest ich pomysłu.

 

Fot. Marian Sadkowski

 

Od pomalowanych na czarno świerkowych bali i niebieskich framug okiennych po oryginalny kominek czy stolik zrobiony przez kowala z sąsiedniej wioski, Klonowa. Chata może ugościć 14 osób: większość pokoi jest na piętrze, parter stanowi wspólną przestrzeń z kuchnią i salonem.

Polecane wideo

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Wokoło rozciąga się brzozowy las, tuż obok biegnie zielony szlak pieszy ze Starachowic do Łącznej, można też pojeździć na rowerze po szutrowych drogach czy wpaść zimą na narty. Pobliskie stoki w Bodzentynie i Krajnie nie są długie, ale dla początkujących będą idealne. Świetnokrzyska Chata Doroty i Pawła już doczekała się wiernych gości, którzy chcą tutaj wracać. To dobry znak na przyszłość.

 

Świetnokrzyska Chata
Psary Stara Wieś 102B
26-010 Bodzentyn
Wynająć można tylko całą chatę.
Dla 8 osób – 600 zł za dobę
dla 14 osób – 900 zł za dobę
Śniadanie – 15 zł, obiad – 35 zł
www.swietnokrzyskachata.pl

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Zobacz również

Skomentuj