Zacisze wśród cisów Choć projekty domów są oryginalne, ich wygląd nawiązuje do architektonicznych tradycji regionu. Miało być też ekologicznie: woda jest więc ze studni głębinowej, a na miejscu działa oczyszczalnia ścieków. Teraz gospodarze myślą równi
Hotele nad morzem

Zacisze wśród cisów

06września2015

Cisowy Zakątek ma położenie jakby stworzone do wypoczynku: na skraju rezerwatu przyrody. Niedaleko rozciągają się puste szerokie plaże. Ta część wybrzeża znana jest głównie wtajemniczonym.

Magda i Janusz do przesądnych nie należą, ale gdy jesienią 2011 roku przyjechali
w okolice Sasina, kilka kilometrów na wschód od Łeby, nad Bałtykiem szalał potężny sztorm. Fale były wysokie na kilka metrów, wiatr przewracał drzewa, a oni szukali azylu, w którym mogliby spełnić swoje marzenie. Chcieli wyprowadzić się z miasta, odkryć własny sposób na życie. Gdy na plaży znaleźli cztery garście bursztynów, uznali, że los wskazał im miejsce.

 

Każdy domek jest inaczej urządzony. We wnętrzach dogadują się ze sobą stare meble, obrazy, sentymentalne drobiazgi z nowoczesnynymi dizajnerskimi elementami (fot.: Marian Sadkowski)

 

Na ładną działkę trafili nieco na uboczu. To, że była ponad cztery kilometry od morza, wcale im nie przeszkadzało. Na dzikie plaże w Stilo szło się przez las, a do Łeby można było dojechać rowerem drogą, przy której nie było żadnych zabudowań. Wokół rosły głogi i sosny, niedaleko rozciągał się rezerwat przyrody Choczewskie Cisy.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

W Cisowym Zakątku – bo taką nazwę wybrali dla swojego siedliska gospodarze – stoi osiem drewnianych, krytych strzechą domów. Są całoroczne, energooszczędne
i zaprojektowane tak, by chronić prywatność przyjezdnych. Różnią się kolorami
oraz klimatem. Jest dom Biały (jak piana morska) i dom Bielszy (z kilkoma kolorowymi dodatkami). Jest Czarny, Kolorowy, Lazurowy, Leśny .

Polecane wideo

 

(fot.: Marian Sadkowski)

W każdym z nich może nocować od czterech do sześciu osób. W każdym są dwie łazienki
i sauna. Właścicielom zależało, by wystrój wnętrz i użyte materiały współgrały z naturą, by budynki ładnie się starzały. O tym będzie się można przekonać dopiero za kilkanaście lat; na razie turyści doceniają komfort, ciszę
i intymność.

 

 

Cisowy Zakątek
ul. Stara Cegielnia 18, Sasino
84-210 Choczewo
Wynajęcie domu latem 550 zł za dobę poza sezonem od 200 zł za dobę
dla dwóch osób
www.cisowyzakatek.pl

Zobacz również

Skomentuj