Domek, który pływa Pływające domki są popularne w Niemczech czy Holandii, gdzie życie w nich na stałe wybiera coraz więcej osób. W Polsce ich kariera dopiero się zaczyna, ale zainteresowanie nimi wzrasta (fot. Marian Sadkowski)
Mielno

Domek, który pływa

01września2015

Niemal wszyscy wchodząc po raz pierwszy do domku sprawdzają czy buja. Chwytają za poręcz i starają się domek rozruszać. Okazuje się, że nic z tego. Cumujące przy pomoście na jeziorze Jamno w Milenie pływające domki firmy HT Houseboats na boki się nie bujają. Spać więc w nich można spokojnie. Plusem jest też bliskość wody i widok na rozległe jezioro.

(fot.: Marian Sadkowski)

Marcin Baranowski i Maciej Kufel walczą
ze sobą o każdy centymetr kwadratowy. Ten pierwszy od lat żegluje i wie, że w takim lokum, jak na jachcie, zawsze będzie za ciasno. Żadnych zbędnych elementów! Drugi jest konstruktorem i chciałby, aby jego projekt był komfortowy. Nie zapominajmy
o lokatorach!

 

Obaj stawiają więc na funkcjonalność. Mimo sporów udało im się zbudować siedem domków, dwa kolejne właśnie powstają. Są niezwykłe, bo pływają. Cumują przy pomoście na jeziorze Jamno w Mielnie. Jest przytulny dom dwuosobowy. Jest niemal 40-metrowy, który pomieści osiem osób. W dwóch są sauny.

 

 

Jeden wygląda niczym kapsuła kosmiczna, bo ściany obłożono srebrzystą blachą. Można w nich zamieszkać na przystani, ale można też włączyć silnik i wypłynąć na środek jeziora. Tam zakotwiczyć, ugotować kolację, napić się kawy lub zasiąść na tarasie z butelką wina i posłuchać głosów jeziora.

Polecane wideo

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Pływające domy postawiono na fundamencie z siatkobetonu. Dzięki temu są wyjątkowo stabilne; nie straszny im również lód w zimie. Jaka jest ich największa zaleta? „Nie buja jak na łódce” – odpowiada Marcin.

 

HT Houseboats
ul. 6 marca 2, 76-032 Mielno
Latem domek można wynająć tylko na tydzień za 2100-8400 zł
www.hthouseboats.com

Zobacz galerię - 7 zdjęć

Zobacz również

Skomentuj